Idle Train Empire Tycoon — бесплатна онлајн игра
Idle Train Empire Tycoon
6.7 / 10
Се вчитува...
Idle Train Empire Tycoon — бесплатна онлајн игра
Idle Train Empire Tycoon
Не ти се допаѓа оваа игра?
Кажи ни зошто
Продолжи на телефонот
Скенирај го QR-кодот за да ја отвориш играта на твојот мобилен уред
Како да играш
Idle Train Empire Tycoon — бесплатна онлајн игра

Idle Train Empire Tycoon

Неактивен воз империја магнат

Рејтинг
6.7 (3 гласови)
Технологија
HTML5
Платформа
Прелистувач (компјутер, мобилен, таблет)
Ориентација на екранот
Хоризонтална
Објавено
Јули 2026
Последно ажурирање
Јули 2026
Име
Неактивен воз империја магнат (Idle Train Empire Tycoon)
Категорија
Стратегии и менаџмент

Idle Train Empire Tycoon — симулатор на економска железничка станица

Idle Train Empire Tycoon — неврзан тајкун со елементи економски стратегии Ја преземате контролата врз малата платформа на работ на железницата и постепено ја претворате во голема станица со кафулиња, билетарници и ВИП соби. За разлика од конвенционалните кликачи, приходот овде не расте од допирите на екранот, туку од правилно изградените правци и надградбите на зградите. Играта е достапна на компјутер, паметни телефони и таблети.

Изградете станица и возете возови

Купувате билетарници, кафулиња и чекални, а потоа ги следите распоредот на возовите и ги доделувате на пероните. Секоја нова рута носи патници, а патниците носат пари за понатамошна изградба. Посебен механичар на станици е генератор и пумпна станица: без енергија и вода, претпријатијата запираат и приходите паѓаат на нула, така што мора постојано да ги следите индикаторите. Се користи сличен принцип за управување со ресурси Кино магнат во безделничење, само наместо возови таму има филмски емисии. Првите нивоа ги учат основите, а потоа темпото значително се забрзува.

Цели и напредок

Ваша задача е да ја проширите станицата и да го зголемите нејзиниот престиж. Завршувањето на задачите од списокот со мисии отвора нови платформи, часови за воз и места за одмор за патниците. Напредокот е поврзан со технолошките точки: ги инвестирате во надградба на автомобили, ентериери и канцелариски простории. Играта припаѓа на жанрот симулатор, па во подоцнежна фаза вреди да се ангажираат менаџери — тие ја автоматизираат рутината и заштедуваат време.

За кого е погодна станицата?

Играта е погодна за оние кои сакаат кратки сесии од 5-10 минути помеѓу задачите: најавете се, собирајте акумулирани приходи, дистрибуирајте надградби и заминете. Сличен лежерен ритам Неактивен Vlogger Simulator, само таму наместо станица градат студио за блогирање.

Водич и лајфхакови

  1. Изградете билетарница и чекална.
  2. Поставете го првиот распоред на возови.
  3. Гледајте го индикаторот за енергија во просторијата на генераторот.
  4. Инвестирајте технолошки поени во надградба на вагони.
  • Гледајте реклами за бонус — на почетокот ова е најбрзиот начин да ги зголемите вашите приходи.
  • Отворете го списокот со задачи: ви кажува што да правите следно и дава награди за секоја завршена ставка.

Стартувајте го Idle Train Empire Tycoon токму сега — бесплатно, без инсталација на вашиот компјутер, паметни телефони и таблети, директно во вашиот прелистувач!

Платформа

Прелистувач: компјутер, мобилен и таблет

Објавено

28 јули 2026

Последно ажурирање

28 јули 2026

Како да играш

компјутер:

  • LMB — изградба и надградба
  • Тркало на глувчето — зум
  • Притиснато LMB — преглед на картата

Паметни телефони:

  • Допрете — изградба и надградба
  • Повлечете — преглед на картата
  • Стискање со прст — зумирање


ЧПП — Најчесто поставувани прашања

За што е Idle Train Empire Tycoon?

Ова е економска игра за управување со станица. Градите платформи, билетарници и чекални и заработувате од патниците и распоредот на возовите.

Колку чини Idle Train Empire Tycoon?

Играта е потполно бесплатна. Играјте директно во вашиот прелистувач без преземање и без регистрација на вашиот компјутер, паметен телефон или таблет.

Дали треба да ја преземам играта на мојот телефон?

бр. Играта работи директно во прелистувачот на вашиот паметен телефон и таблет. Нема потреба да инсталирате посебна апликација.

Што ќе се случи ако станицата остане без струја?

Установите на станицата се исклучени без струја и вода. Проверете го индикаторот во просторијата за генератори и навреме додајте нови генератори.

Како да отворите нови часови за воз?

Завршете ги задачите од списокот со мисии и собирајте технолошки поени. Тие отклучуваат нови вагони, платформи и места за одмор.